Ką daryti, jeigu šlapias tinkas? Kaip galima pagreitinti remonto darbus?


Mūrininkams, tinkuotojams ir dažytojams rudens-žiemos laikotarpis yra kupinas iššūkių. Daugumos atliekamų darbų pažanga priklauso nuo aplinkos oro sąlygų, kurios, kaip žinoma, tuo metų laiku gali būti labai įvairios. Tačiau nepaisant žemos temperatūros, stiprių vėjų ir dažno lietaus, darbininkai gali pakankamai veiksmingai kovoti su varginančia ir visur esančia drėgme.

Dažnai pasirodo, kad pastato apdailos darbai, buto dažymas, pastato vidaus remontas rudens mėnesiais gali kelti tokias pačias problemas kaip statybos darbai po atviru dangumi. Tai lemia faktas, kad dažniausiai naudojamu skiedinių, betono ar dažų komponentu yra vanduo. Deja, rudens ir žiemos sezono metu jo perteklių iš remontuojamų patalpų pašalinti labai sunku. Drėgnos grindys ar sienos užkerta kelią tolesniems darbams, kas vėlina viso projekto užbaigimą. Esant tokiai situacijai, norint laiku baigti darbus, reikia arba intensyviai šildyti ir vėdinti patalpas, arba šalinti drėgmę, naudojant populiarius oro sausintuvus.

Dažniausiai statybvietėse naudojami nešiojami kondensaciniai sausintuvai, kurie efektyviai šalina drėgmę patalpose, nepriklausomai nuo išorės temperatūros. Kondensacinis sausinimas – tai ore esančių vandens garų kondensavimas, atvėsinus orą iki žemiau rasos taško esančios temperatūros (rasos taškas – tai temperatūra, kuriai esant iš oro išskiriami vandens lašeliai). Garintuve kondensacijos būdu susidaręs vanduo išleidžiamas į talpą, o nusausinto išpučiamo oras temperatūra yra keliais laipsniais aukštesnė nei įtraukiamo oro (paprastai nusausintas oras yra apie 3-8 °C šiltesnis).

Sausas ir šiltas oras žymiai pagreitina vandens garavimą iš drėgnų sienų arba grindų. Oro sausinimas yra daug veiksmingesniu ir ekonomiškesniu būdu nei patalpos šildymo ir vėdinimo metodas (kuriam reikalingos žymiai didesnės energijos sąnaudos). Oro sausintuvai taip pat leidžia sumažinti karšto oro džiovinimo metodui būdingą šalutinį poveikį, pavyzdžiui, spalvos pakitimą ar sienų skilinėjimą.

Kondensaciniai sausintuvai yra patogūs naudoti, o jų panaudojimo sričių sąrašas labai ilgas. Jame galima išskirti ir labai našius modelius, skirtus naudoti pramonėje, ir mažesnius, pritaikytus tipiškiems namų ūkio poreikiams. Nepaisant to, kur džiovintuvas bus naudojamas, atkreipkite dėmesį į jo tinkamą eksploataciją.
Turėkite omenyje, kad patalpa, kurioje prietaisas veiks, turi būti uždaryta, tokiu būdu pašalinant drėgno oro įplaukimą iš išorės. Oro sausintuvas neturėtų stovėti per arti prie sienos tam, kad dėl apsunkinto oro srauto judėjimo nebūtų apribotas jo našumas. Idealu yra pastatyti prietaisą patalpos viduryje arba bent jau 20-50 cm atstumu nuo sienų ar kitų kliūčių. Tik taip galima pasiekti geriausius rezultatus. Taip pat reikia nepamiršti, kad šie įrenginiai negali būti naudojami, kai kambario temperatūra yra labai žema (žemesnė nei 5°C). Naudojant šio tipo įrangą, sausinimo laikas svyruoja nuo kelių valandų iki kelių dienų. Viskas priklauso nuo temperatūros, kambario kubatūros, drėgmės lygio bei pačio sausintuvo našumo.

Rinkoje yra daug kondensacinių sausintuvų modelių, pritaikytų atlikti konkrečias užduotis. Renkantis tinkamą prietaisą, reikia atsižvelgti į jo efektyvumą, oro srautą ir temperatūrų, kuriose jis gali veikti, diapazoną bei elektros energijos sąnaudas. Žinoma, taip pat galima pasikonsultuoti su specialistu, kuris neabejotinai padės pasirinkti geriausią, konkrečioms sąlygoms pritaikytą prietaisą. Smulkią informaciją apie sausintuvus taip pat gali rasti dalyje, skirtoje gaminiams: oro sausintuvai oro sausintuvai.