Kaimynė užliejo Jūsų butą - ką daryti? Kaip greitai išdžiovinti drėgnas sienas?


Jei kada nors kaimynas užliejo Jūsų butą ar trūko vertikaliai einantis vamzdis, gerai žinote, ką tai reiškia. Pirmiausia, žala padaryta bute: drėgnos sienos ir visur sklindantis drėgmės kvapas. Antra, ilgas kelias kompensacijai iš draudimo bendrovės gauti. Trečia, išlaidų, susijusių su žalos pašalinimu ir buto remontu, vizija.

Istorija, panaši į daugelį kitų, atsitiko ir poniai Elžbietai. Sugedęs vandens vožtuvas buvo pastebėtas tik tada, kai ant sienų atsirado drėgnos žymės. Paaiškėjo, kad vanduo galėjo tekėti jau ilgą laiką. Ponia Elžbieta sunerimo, kuomet 2010 m. lapkričio pabaigoje ir gruodžio pradžioje ant kambario sienos pasirodė šlapia dėmė. Iš pradžių ji manė, kad tai blogo šildymo kaltė, tačiau kiekvieną dieną drėgna dėmė didėjo. Kuomet meistrai galiausiai aptiko vandens vožtuvo gedimą pas aukštu aukščiau gyvenančią kaimynę, dėmė siekė 1,5 m aukščio ir apie 0,5 m pločio. Be to, kambaryje sklido stiprus drėgmės ir grybelio kvapas, o nuo sienos ėmė kristi tinkas.

Iki žalos atlyginimo priteisimo bylos pabaigos ponia Elžbieta negalėjo pradėti remonto darbų. Meistrai patarė, kad iki to laiko užsiimtų sienų džiovinimu, panaudodama oro sausintuvą.

10 m² ploto kambaryje buvo pastatytas kondensacinis sausintuvas DH 721 (nuotrauka apačioje). Tai tipiškas, mažesnių plotų džiovinimui naudojamas modelis. Keletą valandų per dieną veikiantis sausintuvas per 1 savaitę surinko iš viso maždaug 25 litrus vandens. Siena pradėjo džiūti, ir, svarbiausia, dingo drėgmės kvapas. Siekdama išvengti pakartotinės drėgmės dėl iš viršaus tekančio po avarijos likusio vandens, ponia Elžbieta įjungdavo sausintuvą visai dienai dar kas 2-3 dienas. Neįtikėtina buvo tai, kad net po mėnesio darbo sausintuvas surinko dar 5 litrus vandens. Tai rodo, koks didelis vandens kiekis turėjo būti išpiltas per kelias dienas ant ponios Elžbietos buto.

Nors šeimininkę laukia kapitalinis kambario remontas, ji yra patenkinta, kad pavyko išvengti grybelio plitimo, o siena nebuvo sugadintas nepataisomai. Oro sausintuvas buvo puikia išeitimi iš sudėtingos situacijos. Verta paminėti, kad būtų buvę sunku išdžiovinti sieną, naudojant tik namų apšildymą. Esant labai žemai išorės temperatūrai žiemą (nukrentančiai net iki -15 °C), sienų išdžiovinimas natūraliu būdu yra tiesiog neįmanomas. Jei ponia Elžbieta lauktų iki šiltesnių pavasario dienų, ant sienų iki to laiko garantuotinai išsivystytų pavojingas grybelis. Tuo tarpu sausintuvas pajėgė iš sienos ištraukti visą drėgmę per palyginti trumpą laiką, tuo pačiu išvengiant nemalonių vožtuvo gedimo pasekmių. Šiuo metu (2011 m. vasaris) siena yra sausa ir remonto specialistai gali pradėti jos atnaujinimo darbus.


Sausintuvai taip pat yra naudingi drėgnuose ar užlietuose rūsiuose, garažuose ar namuose, kurie nukentėjo nuo potvynių. Firmos „Master“ sausintuvų pasiūla yra labai plati ir todėl galima pasirinkti Jūsų poreikius atitinkantį prietaisą, atsižvelgiant į objekto dydį ir tipą bei padarytos žalos mastą. Tinkamas modelio pasirinkimas yra efektyvaus ploto sausinimo bei veiksmingos prietaiso eksploatacijos garantija.

Master DH 721 sausintuvas, esant optimalioms sąlygomis (30 °C, 80% drėgmė) gali surinkti net iki 20 litrų vandens per parą. Jis turi užpildytos talpos kontrolinę lemputę ir yra valdomas rankiniu būdu. Sausintuvo panaudojimo dėka ponia Elžbieta greitai nusausino sieną ir išvengė kambaryje grybelių ir pelėsių plitimo. Kambarys dabar gali būti remontuojamas be baimės dėl naujų, senos vožtuvo avarijos nulemtų, dėmių atsiradimo.