Kaip prietaisas veikia? Kondensacinių sausintuvų veikimo principas


Svarbiausia kondensacinio oro sausintuvo dalimi yra kompresorinė šaldymo sistema. Jos dėka vyksta vandens garų kondensacija, o tuo pačiu mažinamas vandens kiekis ore.

Aušinimo sistemos širdimi yra kompresorius, kuris suspaudžia ir stumia šaldymo reagentą, versdamas jį tekėti per visą sistemą. Padidėjus slėgiui, padidėja temperatūra. Suspaustas reagentas (dujinėje būsenoje) dujotiekiu eina į kondensatorių, kur yra atšaldomas. Reagento šiluma patenka į besisukantį aplink šilumokaitį (kondensatorių) orą. Iš dujinio būvio, slėgio ir temperatūros veikiamas, reagentas pereina į skystą pavidalą.

Kondensuotas reagentas teka per filtrą - džiovintuvą, kuris sugeria vandens garus, galėjusius patekti į sistemą sausintuvo gamybos arba priežiūros darbų metu. Praėjęs per filtrą, skystis patenka į droselį (kapiliarus arba plėtimosi vožtuvą), kuris esant dideliam srauto pasipriešinimui, sukelia tokį slėgio skirtumą, kad reagentas pradeda plėstis ir garuoti. Garavimas procesas vyksta prietaiso dalyje, vadinamoje garintuvu.

Skirtingai nuo drėgmės kondensavimo, jame slėgis ir temperatūra sumažėja. Būtent dėl šio reiškinio oras atiduoda savo šilumą reagentui (leidžia jam garuoti). Oro temperatūra nukrenta žemiau rasos taško, todėl ant garintuvo sienelių susidaro drėgmės pertekliaus kondensatas. Išplėstą reagentą kompresorius vėl įtraukia ir visas ciklas kartojasi.

Prietaisui dirbant žemoje aplinkos temperatūroje, garintuve kondensuotas vanduo gali užšalti, todėl padidėja per šilumokaičius einančio oro srauto pasipriešinimas. Norint to išvengti, elektroninė valdymo sistema periodiškai atidaro elektromagnetinį vožtuvą. Tai tiesiogiai nukreipia karštą reagentą (dujiniame stovyje) į garintuvą. Ledas pradeda tirpti ir tekėti į kondensato talpą.