Kondensaciniai sausintuvai. Dažniausiai užduodami klausimaiKaip sausinti?

Geriausiu per didelio vandens kiekio ore atsikratymo būdu yra oro sausintuvų naudojimas.
Skaitykite: oro sausinimo metodai.


Kam skirti sausintuvai?

Sausintuvai yra skirti vandens kiekio ore sumažinimui, o tuo pačiu patalpoje esančių objektų džiovinimui. Skaitykite: kondensacinių sausintuvų veikimo principas.


Kiek laiko užima sausinimo procesas?

Sausinimo proceso laikas priklauso nuo daugelio veiksnių, iš kurių svarbiausi yra oro temperatūra ir drėgmė, patalpos dydis, sausintuvo našumas nei drėgmės padidėjimas. Visa tai reiškia, kad džiovinimui reikalingą laiką, yra gana sunku apskaičiuoti ir, priklausomai nuo situacijos, procesas gali užtrukti nuo kelių valandų iki kelių dienų.


Sausintuvo našumas gali būti padidintas, jį pastatant sausinamo kambario viduryje. Apdorotas oras turi turėti galimybę judėti visoje patalpoje. Skaitykite: oro sausintuvų eksploatavimo taisyklės.


Ar pasiekęs nurodytus (laukiamus) parametrus, sausintuvas išsijungia automatiškai?

Oro sausintuvas, kuriame yra įmontuotas higrostatas, pasiekęs nustatytą oro drėgmės lygį, išsijungia automatiškai. Verta šiek tiek palaukti, kadangi drėgmės padidėjimas gali padidinti oro drėgmę. Tokiu atveju higrostatas vėl įjungs prietaisą.


Kas yra higrostatas?

Higrostatas yra prietaiso automatikos dalimi, skirta sausintuvo veiklos kontrolei. Jo užduotimi yra prietaiso išjungimas, kuomet oro drėgmė pasiekia nustatytą vertę.


Kodėl sausintuvas kondensuoja tiek mažai vandens?

Kondensacinio sausintuvo našumas priklauso apdorojamo oro parametrų. Jo temperatūros sumažėjimas sumažina ir įrenginio šaldymo sistemos efektyvumą. Todėl gali būti mažesnis kondensuojamo vandens kiekis. Prietaiso našumui taip pat turi įtakos purvinas oro filtras ar šilumokaičiai. Reikšmingas yra ir naudojimo instrukcijų laikymasis.


Kaip pasirinkti tinkamiausią oro sausintuvą?

Geriausiu, tačiau ir sudėtingiausiu prietaiso pasirinkimo būdu yra drėgmės padidėjimo apskaičiavimas, kuris leidžia nustatyti sausintuvo našumą. Taip pat galima rinktis, atsižvelgiant į grafikus, pateikiančius prietaiso darbo ypatybes. Žinant patalpos, kurioje norima naudoti prietaisą, temperatūrą ir drėgmę, galima parinkti sausintuvą, kurio našumas Jus patenkins. Skaitykite: Kaip pasirinkti sausintuvą?.


Ar įmanoma džiovinti kelias patalpas tuo pat metu?

Sinchroninis kelių patalpų sausinimas yra įmanomas, tačiau geresnį ir greitesnį džiovinimo efektą duoda kiekvienos patalpos sausinimas atskirai.


Kur geriausiai pastatyti sausintuvą?

Optimaliausia vieta kondensaciniam oro sausintuvui yra kambario vidurys.


Ar galima vėdinti (ventiliuoti) džiovinamas patalpas?

Kondensaciniai sausintuvai skirti uždarų patalpų džiovinimui, todėl jos negali būti vėdinamos arba ventiliuojamas prietaiso darbo metu.


Ar galima sausinamas patalpas šildyti?

Sausinamos patalpos gali būti papildomai šildomos. Tačiau negalima viršyti prietaiso darbinės temperatūros diapazono. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į tai, kad šilumos šaltinis nebūtų nukreiptas sausintuvo kryptimi bei būtų nuo jo atitinkamu atstumu.


Ar sausintuvas keičia džiovinamos patalpos temperatūrą?

Kondensaciniai oro sausintuvai padidina patalpos oro temperatūrą. Tai priklauso nuo patalpos temperatūros ir kubatūros bei prietaiso darbo laiko. Iš sausintuvo išpučiamas oras gali būti 3-8 °C šiltesnis.


Ar iš kondensato talpos gali ištekėti vanduo?

Sausintuvai turi įrengtas sistemas, kurios nutraukia prietaiso darbą, kuomet kondensato talpa prisipildo. Taigi vanduo išsipilti negali.


Kaip dažnai reikia ištuštinti kondensato talpą?

Apie tokią būtinybę prietaisas įspėja pats.


Kas atsitiks, jei bus pasirinktas per mažo našumo prietaisas?

Per mažo našumo prietaisas žymiai prailgins sausinimo laiką, o tuo pačiu padidins džiovinimo išlaidas. Jis taip pat gali neleisti pasiekti žemesnių nei 50% santykinė drėgmė verčių.


Kas atsitiks, jei bus pasirinktas per didelio našumo prietaisas?

Per didelio našumo įranga gali be reikalo padidinti prietaiso įsigijimo išlaidas. Gali būti neišnaudotos visos sausintuvo galimybės. Tačiau, per didelį prietaisą visuomet galima panaudoti didesniuose kambariuose.


Koks yra optimalus drėgmės diapazonas patalpose, kuriose būna žmonės?

Santykinės drėgmės lygiu, suteikiančiu klimatinį komfortą, paprastai laikoma 30 ÷ 65% riba. Tačiau optimaliausiu diapazonu yra 40-50%.