Periodinė oro šildytuvų techninė peržiūra – pagrindinės priežiūros taisyklės

Šalti rudens rytai dažnai primena apie artėjančią žiemą. Besirengiant šaltam orui, verta patikrinti įrangos, pernai padėjusios kovoti su šalčiais, techninę būklę. Nešiojamiems oro šildytuvams, dažniausiai atspariems sudėtingoms sąlygoms, taip pat būtina techninė priežiūra.

Pirminį prietaiso vertinimą paprastai galime atlikti patys. Visų pirma verta patikrinti, kokia yra bendra šildytuvo būklė - jo švara, korpuso ir elektros maitinimo kabelių išvaizda. Skysto kuro šildytuvų atveju būtina patikrinti, ar kuro bake nėra skysto kuro ar vandens. Jei bake yra likusio skysto kuro, būtina patikrinti jo kokybę. Didelis ilgesnį laiką nenaudojamo prietaiso bako užterštumas gali trikdyti šildytuvo darbą ar net sukelti rimtą avariją.

Žemo slėgio skysto kuro šildytuvuose nepakenks patikrinti kuro ir oro filtrus, o dujiniuose šildytuvuose reduktoriaus, dujų nutekėjimo vamzdžių būklę bei jungčių sandarumą. Be to, prieš įjungiant dujinį šildytuvą, reikia įsitikinti, kad balione yra dujos. Paradoksalu, tačiau tuščias balionas yra dažniausia šildytuvo įjungimo problema.

Savarankiškai galima išvalyti groteles, baką, kuro ir oro filtrą bei korpusą.

Visų pirma sauga

- Svarbiausiu dalyku, ruošiant šildytuvą naujam darbui, yra patikrinimas, ar jo techninė būklė nekelia grėsmės mūsų saugumui. Netvarkingo šildytuvo įjungimas gali ne tik sugadinti patį įrenginį, bet ir kelti pavojų jo aplinkoje dirbančių žmonių sveikatai ar gyvybei, - perspėja Marcinas Červinskis (Marcin Czerwiński), mobiliuosius „Master“ šildytuvus gaminančios įmonės „MCS Central Europe” techninis patarėjas .

Turint kokių nors įtarimų, kad šildytuvas gali būti apgadintas, reikia kreiptis į artimiausią aptarnavimo centrą. Aprūkęs korpusas, besitrinantis į jį ventiliatorius, kuro nuotėkio ar nešvaraus degimo pėdsakai (pasireiškia baltos arba juodos spalvos dūmais) – tai kelios iš daugelio priežasčių, dėl kurių būtina atiduoti gaminį į specialisto rankas.

Standartinė techninė peržiūra

Dujiniuose šildytuvuose technikai paprastai tikrina termoelementą ir elektromagnetinius vožtuvus bei uždegimo sistemos būklę. Skysto kuro šildytuvų savininkai gali tikėtis slėgio reguliavimo, degiklio ir degimo kameros valymo arba nusidėvėjusių ar netinkamai veikiančių dalių, tokių kaip kuro arba oro filtras, pakeitimo. Paprastai tikrinami prietaiso darbą valdantys ir reguliuojantys elementai, taip pat kuro tiekimo žarnų sandarumas bei pratekamumas.

Planuojant įjungti šildytuvą po ilgo nenaudojimo laikotarpio, būtina atsižvelgti į keletą svarbių elementų. Daug kas priklauso nuo to, kiek prietaisas buvo naudojamas iki šiol. Aišku, kad prietaisams, kurie dirba keletą valandų per dieną visą žiemą, reikės išsamesnės peržiūros nei naudojamiems tik kartais, esant išimtinėms aplinkybėms. Į autorizuotą servisą turi kreiptis visi, kam kyla kokių nors abejonių dėl prietaiso darbo arba esant matomiems defektams ar blogai įrangos techninei būklei.

Autorizuotas servisas

Nepamirškite, kad jei šildytuvas yra gana naujas, daugeliui remonto darbų gali būti taikoma garantija. Jūsų pačių saugumui geriau neeksperimentuokite ir nebandykite patys atlikti priežiūros darbų, jei aiškiai matyti, kad yra būtinas specialisto vertinimas. Verta pabrėžti, kad naudodamiesi autorizuoto serviso paslaugomis, galime būti tikri, kad mūsų įrangą patikrino specialistai, o jos dalys yra originalios. Tokiu būdu galime būti tikri, kad šildytuvas dar dirbs per kelis šildymo sezonus.