Pigus ūkinių pastatų šildymas

Ūkio pastatų apšildymas paprastai yra nelengvu uždaviniu. Šie objektai dažnai yra aukštais, didelio tūrio, paprastai blogai izoliuotais pastatais. Įprastinių šildymo sistemų, sudarytų iš katilo ir vandens apytakos radiatorių, panaudojimas reikalauja labai didelių piniginių indėlių. Be to, tokių sprendimų eksploatacijos kaštai irgi yra labai dideli.

Priimant konkretų sprendimą, dera nepamiršti, kad gravitacijos dėka šiltas oras kyla į viršų. Taigi, temperatūra bus labai įvairi, priklausomai nuo aukščio, ji skirsis apie 2,5°C /m. Norėdami gauti tik 10°C pastate, 6 metrų aukštyje gausime 25°C. Prastai apšiltintuose objektuose tai duoda didelius šilumos nuostolius.

Įprastinio šildymo atveju būtinas nuolatinis įrangos veikimas. Patalpos temperatūra negali nukristi žemiau 0°C (o praktiškai 5°C), kadangi kitaip sistemoje užšals vanduo ir ji bus sugadinta. Taip atsiranda sistemos kontrolės ir nereikalingų išlaidų dėl nuolatinio įrangos veikimo problema. Žemės ūkio pastatams dažnai reikalingas tik periodiškas apšildymas, dažnai tik kelias valandas per dieną. Per likusį laiką temperatūra gali nukristi žemiau 0°C.

Tokiu atveju geriausiu sprendimu yra orapūtė šildymo sistema. Naujos kartos prietaisai, suvartodami minimalų energijos kiekį, greitai gali apšildyti bet kokius objektus. Orapūtės nešildo pastatų, tačiau tik juose esantį orą. Labai mažos oro šiluminės inercijos bei didelio šiuose prietaisuose panaudotų ventiliatorių našumo (siekiančio keliasdešimtys tūkstančių m³ per valandą) dėka reikiamą temperatūrą galima gauti per keliolika minučių.

Master CT 50 P
Kai įrangos darbas nėra būtinas, ji gali būti laikoma, net esant keliasdešimties laipsnių šalčiui, nekenkiant jos veikimui. Ventiliatoriaus varoma oro cirkuliacija neleidžia šiltam orui kauptis prie lubų. Prietaisų įrengimas net ir senuose pastatuose nekelia jokių problemų, kadangi čia nėra jokių vamzdžių, radiatorių ar kitokių sudedamųjų dalių. Be to, labai pageidautinu tokių prietaisų naudojimo efektu yra pastatų sienų džiovinimas. Tai sumažina grybelių, turinčių neigiamos įtakos žmonėms, gyvūnams bei pastatams, plitimą.

Atsižvelgiant į išlaidas ūkinių pastatų apšildymui, patartina naudoti pigiausią kurą. Tuomet, kai standartinio kuro, tokio kaip suskystintos dujos, mazutas ar anglis, kainos sparčiai auga, idealiu sprendimu yra plačiai naudojama mediena. Siekdama patenkinti klientų lūkesčius, įmonė „Master Climate Solutions” siūlo ir mediena varomą orapūtę „Master CT50“. Tai prietaisas, sukurtas specialiai pigiam ūkinių pastatų šildymui, laikantis visų saugumo standartų. Daugiau informacijos apie šią orapūtę rasite čia.