Statybos darbai žiemą - kaip kovoti su dėmėmis ant sienų?


Pono Huberto iš vienos netoli Poznanės įsikūrusios vietovės istorija rodo, kad šlapio tinko problema gali nustebinti visus, kuriems prisiėjo atlikti tinkavimo darbus žiemą. Pasak ekspertų, pastatų tinkavimo darbai gali būti žiemos laikotarpiu atliekami su sąlyga, kad patalpų temperatūra yra ne žemesnė kaip 15 °C, o drėgmė ne didesnė kaip 70%. Pastatas privalo būti papildomai šildomas ir turėti tinkamą ventiliaciją drėgmei šalinti.

Ponas Hubertas stato sau ir savo šeimai mažą vienai šeimai skirtą namą, kurio plotas siekia apie 120 m². Baigus pastato išorės darbus bei įstačius langus ir duris, pradėti tinkavimo darbai. Jie buvo atliekami 2010 m. lapkričio pabaigoje ir gruodžio pradžioje, kuomet išorės oro temperatūra buvo vis dar gana aukšta, palyginus su būdingai šiam metų laikui. Problema atsirado, kai gruodžio pradžioje žiema visus nustebino staiga pakitusiu oru. Apie mėnesį vyravo minusinės temperatūros bei didelės sniego sangrūdos. Sausį atėjo atodrėkis, o ant pono Huberto namų sienų pasirodė didžiulės, drėgnos dėmės (nuotrauka šalia).

Žema lauko temperatūra statybų darbų metu dažnai reiškia žymų skiedinių rišimo ir kietėjimo sulėtėjimą. Todėl atsirado drėgnų dėmių ant šviežiai nutinkuotų sienų problema. Esant maždaug 8 °C temperatūrai pastato viduje, sienos neturėjo galimybės išdžiūti, tuo labiau, kad oras išorėje taip pat nebuvo palankus.

Namo savininkas nusprendė panaudoti kondensacinį oro sausintuvą Master DH 751. Prietaisas pirmiausiai buvo pastatytas drėgniausioje, maždaug 10 m² ploto patalpoje. Per savaitę veikdamas joje, sausintuvas ištraukė apie 6-7 litrus vandens per parą. Reikia pažymėti, kad kondensacinio sausintuvo našumas yra tuo didesnis, kuo aukštesnė patalpos temperatūra ir santykinė drėgmė. Minimu atveju patalpos temperatūra siekė maždaug 5-8 ° C, o tai buvo žemiausi prietaiso darbui galimi parametrai. Tuo pat metu išorės temperatūra svyravo nuo 0-8 °C. Vis dėlto po savaitinio sausintuvo darbo dėmės sumažėjo.

Kondensaciniai sausintuvai Master DH 751 gali pasiekti 46 l per parą efektyvumą, esant 30°C temperatūrai ir 80% santykinei drėgmei. Jie turi elektroninį valdymo pultą bei įmontuotą higrostatą. Užpildytos talpos kontrolinė lemputė primena apie talpos ištuštinimą reikiamu laiku. Jie visų pirma naudojami apdailos ir remonto darbų metu. .


Norėdamas paspartinti džiovinimą, namo šeimininkas nusprendė įstatyti kitą sausintuvą Master DH 26 kitoje patalpoje. Jeigu visame pastate yra didelė sienų drėgmė, norint pasiekti gerų rezultatų, būtina naudoti kelis sausintuvus. Tokioje situacijoje vienintele išeitimi yra minėtų prietaisų naudojimas tol, kol išorės temperatūra pakils. Džiovinimas šildant ir vėdinant yra ilgalaikiu metodu. Daug efektyvesnis ir ekonomiškesnis yra kondensacinis sausinimas. Aprašomu atveju taip pat papildomai buvo naudojamas elektrinis šildytuvas Master B 3,3, siekiant padidinti patalpos temperatūrą bei sausintuvų efektyvumą, o tuo pačiu pagreitinti sienų džiūvimo procesą. Nešiojamų šildytuvų naudojimas yra idealiu sprendimu, jei pastatuose dar nėra baigtos šildymo sistemos.

Daugiau informacijos apie oro sausintuvus.