Technikos universitete šalnos nebaisios – tęsiama naujojo fakulteto statyba

Jau už kelių mėnesių Poznanės technikos universitetas galės pasigirti nauju Mechatronikos, biomechanikos ir Nanoinżinierijos centru, kylančiu prie Berdychovo ir Jono Pauliaus II gatvių sankirtos Poznanėje. Įmonė „Budimex S.A.“, laimėjusi šio objekto statybos konkursą, planuoja baigti darbus 2011 m. rugsėjo mėnesį.


Nepaisant sunkių darbo sąlygų dėl labai žemos temperatūros vyraujančios 2010 m. pabaigoje, statybos darbai tęsiami. Šį modernų 3 784,4 m² ploto pastatą sudaro penki pilni ir du dalini aukštai, kurių bendras plotas sieks 15 610 m². Jame įsikurs ir auditorijos, laboratorijos, patalpos užsiėmimams, ir žalios terasos, užtikrinančios studentams bei dėstytojams galimybę pailsėti ir atsipalaiduoti.

Šiuo metu visi darbai artėja prie pirmojo etapo pabaigos. Sunki žiema netrukdo statybininkams realizuoti darbų pagal planą. Šiuolaikiniai technologiniai sprendimai bei daugybė statybvietėje naudojamų mašinų ir įrengimų leidžia tęsti darbus net ir blogų oro sąlygų metu.

- Žiemą, kuomet išorėje vyrauja žema temperatūra, neįkainojamais tampa oro šildytuvai, - teigia statybų inžinierius Jakubas Vavžyniakas (Jakub Wawrzyniak). - Iš dalies jų dėka galime tęsti darbus.

Tarpai tarp perdangų, kur netrukus atsiras sienos ir langai, buvo uždengti plėvele taip, kad šiltas oras nedingtų per greitai. Tokiame dideliame objekte yra sunku išlaikyti pastovią teigiamą temperatūrą visame jo plote, kuomet išorėje spaudžia šaltis. Pasirodo, kad net ir nedidelis temperatūros pakėlimas statybų objekte užtikrina darbų tęstinumą.

Statydama Mechatronikos, biomechanikos ir Nanoinżinierijos centrą, įmonė „Budimex“ naudoja ir 44 kW pajėgumo skysto kuro šildytuvus be dūmtakių („Master B 150“), ir našesnius šildytuvus su dūmtakiais. Pastarieji 80 kW galingumo šildytuvai pasižymi labai dideliu - 3 300 m³/h - oro srautu bei 105°C išpūtimo temperatūra. Reikia pažymėti, kad dėl savo mobilumo ir pasirengimo veikti beveik bet kuriuo metu tai yra labai patogūs naudoti prietaisai. Šildydami stulpus, perdangas ir sienas, šildytuvai leidžia betonuoti vis naujas Technikos universiteto pastato dalis. Šildymo dėka taip pat išlaikomos ir betono atsparumo sąlygos, be kurių tolesni darbai būtų neįmanomi.

- Statybvietėje taip pat naudojame elektrines orapūtes Master B 9 , - toliau pasakoja ponas Vavžyniakas (Wawrzyniak). - Šiuo metu turime aštuonis tokius prietaisus. Jie puikiai tinka, pavyzdžiui, stulpų šildymui. Siekiant išlaikyti temperatūrą, stulpai uždengiami plėvele. Tokioje situacijoje saugesni yra elektriniai šildytuvai, kadangi didelio galingumo kurą deginantys įrenginiai galėtų sudeginti tentą ant palyginti nedidelio stulpų ploto. Elektriniai šildytuvai taip pat naudojami mažesnių patalpų, pavyzdžiui, biurų, šildymui.

Nešiojamieji šildymo prietaisai neabejotinai bus naudojami apdailos darbų metu grindų šildymui ar patalpų džiovinimui. Čia tiks ir skysto kuro, ir elektriniai šildytuvai.

Kaip matote, įmonės „Budimex“ darbuotojams nebaisus blogas oras, o Poznanės Technikos universitetas netrukus turės modernų objektą, kurio jam tikrai galės pavydėti ne viena aukštoji mokykla.