Žiemos investicijos, kitaip tariant, didelių objektų šildymo paslaptis

Ar įmanoma žymiai sumažinti šildymo išlaidas, išlaikant aukštą šildymo efektyvumą? Kaip mažiausiomis sąnaudomis užtikrinti didelių pastatų apšildymą? Kodėl verta atkreipti dėmesį ne tik į pasirenkamą įrenginį, bet ir vėliau naudojamo kuro tipą?

Vis labiau jaučiamos rudens šalnos. Nerimaudami žvelgiame į artėjančias trumpas ir šaltas dienas. Mūsų mintys krypsta į temą, kuri kiekvienais metais tampa gana sudėtingu uždaviniu: kaip užtikrinti didžiausių įmonės patalpų apšildymą. Problemas kelia ne tik dideli pramonės objektai, tokie kaip produkcinės halės, sandėliai, dirbtuvės, bet ir įvairių tipų sporto įrenginiai bei ūkiniai pastatai.

Tokiose vietose šildymo galios paklausa yra ypač didelė. Dėl dažnos šilto ir šalto oro apytakos labai sunku užtikrinti pastovią temperatūrą. Pastoviai varstomos durys ar vartai trikdo šildymo procesą, o išleista šiluma vėl turi būti greitai atstatoma. Taigi, dažnai atrodo, kad šių objektų apšildymas yra susijęs su didelėmis išlaidomis. Verta paieškoti sprendimų, kurie užtikrintų pakankamą našumą bei efektyvumą, tačiau nesunaudotų visų sunkiai uždirbtų pinigų.

Tinkamo šildytuvo pasirinkimas

Daugeliu atvejų puikiu sprendimu yra stacionarūs oro šildytuvai. Jie apšildo net gana dideles patalpas, įpusdami šiltą orą. Nepriklausomai nuo vyraujančių sąlygų, šiltas oras tiekiamas labai greitai ir dideliais kiekiais. Be to, lengvai prieinamų degalų naudojimas yra pirmuoju žingsniu, siekiant sumažinti šildymo išlaidas.

Be įprasto dyzelinio kuro šildytuvams taip pat gali būti naudojamas (priklausomai nuo modelio) universalus skystas kuras arba produkcijos atliekos, tokios kaip popierius ar sausa mediena. Pasirenkant prietaiso modelį, taip pat reikia atsižvelgti į paties objekto dydį. Tik atitinkamos šiluminės galios prietaisas galės atlikti savo užduotį.

Šildytuvai su išoriniu skysto kuro degikliu

Didelio tūrio hales galima greitai ir palyginti pigiai apšildyti stacionariu universalaus skysto kuro šildytuvu (pvz., „Master BG 100 PW“, žr. 1 nuotrauką) Šis paprastai montuojamas šildytuvą turi išorinį skysto kuro degiklį, pritaikytą dirbti kintamu (įjungimo-išjungimo) režimu. Šio tipo šildytuvams tinka įvairus kuras, todėl galima žymiai sumažinti eksploatacijos sąnaudas ir priderinti prietaisus savo galimybėms.

Šildytuvas tiekia šilumą, įpusdamas šiltą orą. Prietaiso montavimo metu reikia jį prijungti prie kamino bei, reikalui esant tam, kad patalpa būtų šildoma tolygiai, sumontuoti papildomus ortakius. Degimo metu naudojamas oras yra paimamas tiesiogiai iš šildomo objekto, todėl labai svarbu užtikrinti tinkamą ventiliaciją, užtikrinančią nuolatinį šviežio oro tiekimą. Taip pat verta apgalvoti prietaiso montavimo vietą: pasirinkti ją taip, kad kuro bakas būtų gana arti pačio prietaiso (ne daugiau nei 4 metrų atstumu). Jei kuro talpa sumontuota didesniu atstumu, reikia papildomai panaudoti kuro siurblį, užtikrinantį efektyviausią prietaiso darbą. Stacionarus šildytuvas BG 100 PW taip pat gali turėti specialų išmetamųjų dujų analizatorių, kuris leidžia kontroliuojant deginti įvairių rūšių skystą kurą, nesijaudinant dėl jo poveikio aplinkai.

Didelės savo galios (102 kW) dėka įrenginys labai greitai apšildo net ir santykinai didelius objektus. Be to, prie jo galima prijungti termostatą, tuomet temperatūra gali būti kontroliuojama automatiškai. Nors įrangos pirkimas gali atrodyti didele investicija, paprastai visos finansinės išlaidos sugrįžta per vieną šildymo sezoną.


Master BG 100 PW

Šildytuvas su išgarinančiu degikliu

Mažesnėse patalpose, pvz., automobilių dirbtuvėse, mažuose sandėliuose ar gamybiniuose objektuose, jau daugelį metų sėkmingai naudojami universalaus skysto kuro katilai su vadinamuoju išgarinančiu degikliu. Atkreipkite dėmesį, kad dėl šiuose prietaisuose esančios atviro degimo kameros, jiems reikia mažiausiai 4 metrų kamino. Trūkstant tinkamos instaliacijos, prietaisas gali veikti neefektyviai arba gali būti prastas degimas.

33 kW galingumo katilas (pvz., Master WA 33 B, 2 nuotrauka) gali pakelti patalpos temperatūrą maždaug 7°C per 1,5 valandos (esant standartinius reikalavimus atitinkančiai pastato izoliacijai). Prietaisuose, turinčiuose šio tipo degiklį, paprastai yra įmontuotas kuro bakas, dviejų diapazonų galios kontrolė bei rankinė uždegimo sistema.

Jie idealiai tinka mažesnėms patalpoms. Pagrindiniais šių įrenginių privalumais visų pirma yra žema jų kaina, didelis našumas, pigus kuras ir beveik 100% švari šiluma.


Master WA 33 B

Kieto kuro šildytuvai

Rinkoje taip pat galima rasti kieto kuro katilus. Tai labai efektyvūs prietaisai, kurie vietoj tipiško kuro naudoja visokias gamybos atliekas, medieną, popierių ir kt. Puikiu pavyzdžiu yra Master CT 50P, 3 nuotrauka, (50 kW galia), kuris sėkmingai naudojamas spaustuvėse, ūkinėse patalpose, mažose remonto dirbtuvėse ir visur, kur lengvai prieinamos atliekos.

Katilo įrengimui tereikia prijungti jį prie kamino, o rankinė uždegimo sistema leidžia prietaisą įjungti bet kuriuo metu. Šildytuvo įsigijimui nereikia didelių išlaidų, o dėl skirtingų atliekų panaudojimo deginimui galimybės jo eksploatacija taip yra labai pigi.


Master CT 50 P


Prieš galutinį prietaiso pasirinkimą reikia nuspręsti, kuris katilo modelis galės užtikrinti tinkamą patalpos temperatūrą. Renkantis šildytuvą, taip pat būtina atsižvelgti į jo veikimo našumą ir efektyvumą. Tai sumažins netinkamo prietaiso pasirinkimo riziką. Prieiga prie tam tikro tipo kuro gali šiek tiek palengvinti sprendimo priėmimą. Visada verta pasikonsultuoti su pardavėju arba pastatų šildymo specialistu, kurie galės apibrėžti visus svarbius duomenis bei patarti, kaip pasirinkti geriausiai tinkančią įrangą.